SPOŁECZNIK i RADNY

Ważne dla mnie jest to by łączyć ludzi i skupiać ich wokół wspólnych idei tak by ich wspólne działania dawały maksymalną korzyść lokalnej społeczności.

Chodź ze mną

Strona główna » Zadania w dzielnicy Kowalowiec ze wsparciem z budżetu miasta

Zadania w dzielnicy Kowalowiec ze wsparciem z budżetu miasta

Dzisiejsza Sesja Rady Miejskiej przyniosła kilka bardzo dobrych wiadomości dla mieszkańców dzielnic, od których otrzymałem mandat Radnego Rady Miejskiej. Związane jest to z decyzjami o przeznaczeniu dodatkowych środków, które pojawiły się choćby z odszkodowania od GDDKiA tytułem wybudowania przez miasto ronda w ciągu komunikacyjnym ulic Krakowskiej i Targowej.

Mnie szczególnie cieszy 200 tys. zł przeznaczone na budowę włączenia kanalizacji deszczowej w ul. Obrońców Westerplatte oraz zakup i zainstalowanie wiat przystankowych w ul. Ks. Karola Kościowa.

Włączenie kanalizacji deszczowej – dobry krok ku przebudowie Obrońców Westerplatte

Najważniejszym w tym zadaniu jest wykonanie włączenia kanalizacji deszczowej w ulicy Obrońców Westerplatte. Mieszkańcy mają tu od dawna bardzo poważny problem z wodą, która pojawia się przy każdych opadach deszczu, jak i śniegu w momencie jego topnienia, co stanowi poważną uciążliwość, uniemożliwiając przejście tzw. suchą stopą.

Wierzę, że to pierwszy krok do przeprowadzenia przebudowy tej ulicy, która jest w złym stanie.
Miasto posiada aktualny i imponujący plan na jej przebudowę, o czym miałem okazję porozmawiać z mieszkańcami w jednym z ostatnich dni. Podczas spotkania poruszona została bardzo ważna kwestia budowy przyłączy gazowych, których realizacja mogłaby znacznie przyspieszyć realizację inwestycji przebudowy ulicy. Trzeba pamiętać, że gazyfikacja Radomska jest szczególnie istotna, gdyż pozwoli ograniczyć zjawisko SMOGU, które znacznie dokucza nam wszystkim, nie tylko na samym Kowalowcu. Liczę na to, że mieszkańcy ul. Obrońców Westerplatte skorzystają z wniosków na realizację przyłącza, które na spotkanie dostarczyłem. 

Nowoczesne wiaty przystankowe przy Ks. Kościowa  

Wiaty przystankowe poprawią estetykę i komfort użytkowników, zwłaszcza jeśli przebudowana zostanie ul. Ks. Kościowa, co zamierza zarządca tej ulicy Starostwo Powiatowe, w przypadku pozyskania środków na zrealizowanie tego przedsięwzięcia.

fot. Wiata przystankowa
przy Przedszkolu nr 5

Planowane przebudowy ulic zmienią Kowalowiec

Bardzo cieszy przeznaczenie środków (aż 115 tys. zł) na zaprojektowanie:

  • przebudowy ulicy Sierakowskiego i ul. Krasickiego – to dopełnienie wykonanej wcześniej przebudowy skweru przy ul. Sierakowskiego, ale też pierwszy krok i szansa na znaczną poprawę warunków komunikacyjnych bardzo ważnej arterii komunikacyjnej naszego miasta. Pozostaje mieć nadzieję, że Starostwu Powiatowemu w Radomsku uda się pozyskać środki na przebudowę ul. Krasickiego, która jest w jego zarządzie,
  • przebudowy ul. Pajdaka i gen. Grota-Roweckiego (od rozwidlenia z ul. M. Skłodowskiej) – założeniem jest poprowadzenie chodnika, który połączy Kowalowiec z ul. Brzeźnicką i dalszą częścią miasta ciągiem pieszym,
  • przebudowy ul. 11-go listopada na odcinku 320 m do ul. Krasickiego – to szczególnie ważny, brakujący odcinek ulicy, który uległ znacznemu zdegradowaniu, a jest istotny dla wizerunku miasta z uwagi na duży ruch także gości przybywających do Radomska,
  • budowy przejścia pomiędzy ulicami 11-go listopada i Sadową

    Przejście między ul. 11-go listopada,
    a Sadową dziś

    Tędy od pokoleń podążają mieszkańcy nie tylko Kowalowca. W poprzednich dekadach uczęszczali tym naturalnym szlakiem komunikacyjnym pracownicy Famegu, udający się do pracy z innych części miasta, a w ostatnich latach obserwujemy także duży ruch mieszkańców udających się z Kowalowca w stronę chociażby Parku Handlowego, który znalazł swoje miejsce nieopodal, 
  • przejścia z prawdziwego zdarzenia z ul. Brzeźnickiej do bloków przy ul. Sadowej pomiędzy Technikami Mechanicznym i Drzewnym – to pozwoli uporządkować ten obszar, oraz ułatwi codzienne życie mieszkańców, a także otworzy ten obszar w całym układzie komunikacyjnym.

    Strefa przemysłowa gwarantem dalszego dynamicznego rozwoju Radomska

    Bardzo ważne dla dynamicznego rozwoju Radomska jest przeznaczenie 4,1 mln. zł na budowę dróg i infrastruktury na 24 ha terenach inwestycyjnych przy ul. Sucharskiego. To szansa na rozwój kolejnych przedsięwzięć biznesowych i na kolejne miejsca pracy.

    Cieszy przeznaczenie środków na koncepcję budowy ścieżek rowerowych na terenie Radomska. Liczę, że w tej kwestii wypowiedzą się środowiska i amatorzy jazdy na rowerach.

    Projekt „Drzewa w mieście” szansą na skuteczniejszą walkę ze smogiem i lepsze życie

    Podczas sesji swój projekt badawczy zaprezentował radomszczański przedsiębiorca – przedstawiciel zajmującej się zielenią firmy Green Park. Projekt jest szansą na zaangażowanie się społeczności w rozwój zieleni miejskiej i świadome jej planowanie. Zaangażowane są w niego środowiska naukowe. Jeśli Radomsko przystąpi do jego realizacji, możemy zyskać na nim wszyscy, bo jak mówi Przemysław Kosowski, parafrazując poetę „w mieście z betonu nie ma przyszłości”.  

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.